Sudėtyje esančios beržų lapų, dilgėlių ir pipirmėčių biologiškai aktyvios medžiagos palaiko mineralinių medžiagų balansą, numalšina troškulį, suteikia organizmui gaivumo ir atgaivos jausmą. Savo ruožtu, vakarui verčiau rinktis žolelių ar vaisines arbatas. Miško - kasdienė, gero skonio arbata. Šis augalas laikomas Žolelių karaliene, kurios nauda minima net metų siekiančiuose senovės Indijos metraščiuose. Gali palaikyti reikiamą cukraus ir cholesterolio kiekį, stiprinti kraujotaką bei viso organizmo funkcijas. Juodoji arbata arba japoniška žalioji arbata puikiai gali pakeisti kavos puodelį, nes šios arbatos pasižymi tonizuojančiu poveikiu.

Žolelių karalienės Tulsi ir žolelės sukuria nepaprastai skanų ir malonų arbatos mišinį!

Didžioji dilgėlė — gerai žinomas maistinis ir vaistinis augalas. Maistui ir arbatai tinka tik jauni Liaudyje jonažolė dėl ypatingos cheminės sudėties vadinama žole nuo 99 ligų.

Vokietijoje dėl įvairiapusio Tai populiarus prieskonis Indijoje, Artimuosiuose Rytuose ir Meksikoje. Be kulinarinio naudojimo, kmynai taip pat labai vertinami dėl kitų naudingų savybių, kurias jiems suteikia biologiškai aktyvios veikliosios medžiagos.

Gyventi galima kitaip.

Lietuvoje natūraliai auga 11 rūšių. Vertingiausia yra pipirmėtė, tačiau ji savaime Lietuvoje neauga. Apie šį augalą užsimenama net Mato evangelijoje.

ekologiška arbata

Ar žinojote, kad to paties arbatmedžio krūmelio lapeliai suteikia arbatai skirtingo intensyvumo skonį bei spalvą, priklausomai nuo jų fermentacijos lygio?

Dar įvairesni juodosios bei žaliosios arbatos skoniai gali atsiskleisti kombinacijose su kitais priedais. Mėgstančius ryškius skonius kviečiame paskanauti klasikinės prieskonių arbatos chai.

ekologiška arbata

Adaptogenas yra veiksnys, kuris padeda kūnui efektyviau lengviau prisitaikyti prie streso. Adaptogenai mažina streso intensyvumą ir jo neigiamą poveikį organizmui, esant psichinei įtampai, emociniams sunkumams, blogam gyvenimo būdui, taršai ir kitiems veiksniams. Kas yra antioksidantai?

Dėl augalo veikliųjų medžiagų ypatingos sudėties ir plataus pritaikymo buityje, liaudies medicinoje, kosmetikoje, dėl savo vertės beržų žaliava galėtų būti vadinama lietuviškuoju arbatmedžiu. Arbatoms vartojami beržų lapai Folia Betulae ir pumpurai Gemmae Nevertėtų supykus pulti jų rauti ir mesti į šalį. Plaukuotas dilgėlių paviršius saugo vitaminingą, žaizdas gydančią ir plaukus stiprinančią galią.

Antioksidantai sulėtina perteklinį oksidacijos procesą ir apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Kai ląsteles užpuola laisvieji radikalai, vyksta oksidacija, kuri pažeidžia ir sunaikina ląsteles.

ekologiška arbata

Antioksidantai sustabdo šį procesą. Tačiau kai kuriuose šiose arbatose yra juodosios ir žaliosios arbatų, kuriose yra kofeino. Patikrinkite atskirus paketus, norėdami pamatyti kofeino kiekį.

ekologiška arbata

Palaikykite 2—5 minutes pagal skonį Tulsi žolelių nevirkite.